Działka rolna o powierzchni 2,13 ha ( hektara ) Wygryny, gmina Ruciane Nida nr działki 48 obręb Swignajno
GDZIE :przy trasie Ruciane Nida - Mikołajki około 3 km od Rucianego Nidy, okolice wsi Wygryny, niedaleko jezioro Wygryny 500 m, Bełdany 1,5 km, Nidzkie 3 km, rzeka Krutynia. (...)
Pokaż więcej
Działka rolna o powierzchni 2,13 ha ( hektara ) Wygryny, gmina Ruciane Nida nr działki 48 obręb Swignajno
GDZIE :przy trasie Ruciane Nida - Mikołajki około 3 km od Rucianego Nidy, okolice wsi Wygryny, niedaleko jezioro Wygryny 500 m, Bełdany 1,5 km, Nidzkie 3 km, rzeka Krutynia. Link do pinezki na Google maps Pinezka CENA 375 000 zł
KONTAKT:
Działka w kształcie prostokąta, słoneczna, delikatnie pofalowana, o wymiarach 290 m, 90 m, 256 m, 71 m, leżąca dłuższą krawędzią ( 290 m ) wzdłuż pasa drogowego. Teren działki niezarośnięty. Posiada dostęp do drogi publicznej
Media: prąd około 200 m, woda i kanalizacja po przeciwnej stronie drogi asfaltowej oraz w okolicy wsi Wygryny Borek.
Działka leży na obszarze gdzie nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, klasa gleby RVI powierzchnia około 1,9 ha oraz RV o powierzchni 0,2 ha. Działkę można podzielić na 7 działek po 3000 m2.
Uregulowany stan prawny, założona księga wieczysta, stan prawny : własność.
Działka leży na trasie Mikołajki - Ruciane Nida, niedaleko wsi Wygryny ( jezioro Bełdany )w której znajduję sie jeden z największych portów w Polsce. Miasteczko Ruciane Nida znajduję się w odległości około 3 km, a Mikołajki w odległości około 20 km. Są to miasteczka typowo turystyczne co powoduję że trasa ma duży ciąg komunikacyjny
Serdecznie Polecam tel
Ruciane Nida to malowniczo położona miejscowość nad jeziorem Nidzkim, w samym sercu Puszczy Piskiej. To idealne miejsce na spokojny, daleki od zgiełku wypoczynek na łonie nieskażonej natury. Co ciekawe miejscowość oferuje swoje atrakcję zarówno latem, jak i zimą. Jak sama nazwa wskazuje, miejscowość powstała z połączenia dwóch osad. Ruciane-Nidą powinni zainteresować się przede wszystkim żeglarze i kajakarze. Leży bowiem na styku dwóch dużych jezior: Nidzkiego i Guzianka Wielka.
W samym centrum miasta znajdują się niewielkie jeziora: Guzianka Mała i Guzianka Wielka. Kilkanaście kilometrów od centrum znajduje się największe jezioro w Polsce Śniardwy. To sprawia, że Ruciane-Nida często staje się bazą wypadową dla osób żeglujących po największym polskim akwenie. Jak wskazują doświadczeni żeglarze, trasa wiodąca przez jeziora Nidzkie i Bełdany należy do najpiękniejszych szlaków wodnych. Płyniemy bowiem przez sam środek puszczy. Kajakarze mają natomiast możliwość spływu malowniczo płynącymi rzekami Kurtynią i Nidką.
Ruciane-Nida to również atrakcyjna miejscowość na wypoczynek zimowy. Można tu bowiem uprawiać narciarstwo biegowe atrakcyjnie zlokalizowanymi trasami. 6 km od centrum Rucianego-Nidy znajduje się leśniczówka Pranie. Tam wolne chwile spędzał znany poeta Konstanty Ildefons Gałczyński. Obecnie mieści się w tym budynku muzeum jego twórczości, a w każdy letni weekend odbywają się wieczorki z poezją i muzyką poważną.
W okresie letnim w mieście funkcjonują przystanie statków pasażerskich, skąd wypływają rejsowe statki do Leśniczówki Pranie, Mikołajek i Giżycka. W miejscowości warto obejrzeć kompleks fortyfikacji obronnych datowany na przełom XIX i XX wieku. Wchodził w skład węzła obronnego Ruciane.
Nad jeziorem Bełdany, w miejscowości Bartlewo, miłośnicy historii koniecznie powinni odwiedzić zrekonstruowaną pruską Osadę Galindia Mazurski Eden . Te okolice, już od V w. p.n.e zamieszkiwało pruskie plemię Galindów. Przez ten obszar przebiegał bursztynowy szlak, stąd o pruskim plemieniu wspominali rzymscy kronikarze. Obecnie znajduje się tu skansen, gdzie można obejrzeć zabytki po Galindach, pieczary, termy i tzw. Bursztynową Komnatę. W pobliskim Kadzidłowie znajduje się osada kulturowa, wpisana na listę zabytków. Można tam obejrzeć drewniane domy mazurskie przeniesione z wielu innych lokalizacji. Zabudowania można zwiedzać. Warto również odwiedzić Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.
Kolejną ciekawostką w Ruciane-Nida jest Śluza Guzianka wybudowana w 1879 r. Stanowi jedną z największych atrakcji Mazur. Zlokalizowana między jeziorem Bałdany, a jeziorem Guzianka Mała jest ważnym wodnym węzłem komunikacyjnym z Rucianego-Nidy na Szlak wielkich Jezior Mazurskich. Pokonuje się w niej różnicę poziomów wody o wysokości 2 metrów. Rocznie śluzuje się tu ok. 20 tysięcy jachtów i statków pasażerskich. Tuż przy śluzie działa ośrodek wypoczynkowy, który oprócz noclegów i wyżywienia oferuje m.in. wypożyczanie sprzętu wodnego, kręgielnię, bilard. Śluza Guzianka przejdzie wkrótce gruntowny remont. Zostanie także zbudowana nowa śluza Guzianka II. Ma to nastąpić do 2020 r.
Baza turystyczna jest wyjątkowo rozbudowana od hoteli i pensjonatów do kwater prywatnych. Funkcjonują liczne wypożyczalnie sprzętu żeglarskiego. Ruciane-Nida położone jest przy linii kolejowej nr 219 Olsztyn Szczytno Ełk. Na terenie miasta znajdują się dwa przystanki kolejowe: Ruciane-Nida i Ruciane-Nida Zachód.
Wygryny są popularną wsią letniskową, jest tu bogata baza noclegowa o różnym standardzie: od gospodarstw agroturystycznych, przez pensjonaty po luksusowe ośrodki.
Niewielka ale bardzo malownicza wieś leżąca pomiędzy jeziorem Wygryny, a jeziorem Bełdany, do Rucianego Nidy jest stąd 5 km. Wieś leży w Mazurskim Parku Krajobrazowym, jest tu wiele ścieżek do spacerów i jazdy rowerem. Bez problemów można tu wykupić spływ Krutynią, czy nurkowanie w tej rzece lub jeziorze, można też wynająć rejs ze sternikiem po jeziorach. W Wygrynach odkryto narzędzia kamienne i krzemienne pochodzące z okresu osadnictwa kultury ceramiki sznurowej. We wsi zachowały się drewniane mazurskie chaty z końca XIX w., a w dawnym tartaku mieści się restauracja. Warto tu odwiedzić ewangelicki cmentarz, na którym najstarszy zachowany żeliwny krzyż pochodzi z 1878 roku
We wsi istnieje także ośrodek i port o statusie klubu, co znaczy, że teren jest zamknięty, a jedynie jego rezydenci mogą wjechać i wpłynąć na teren klubu (mają w tym celu piloty umożliwiające wjazd/wpłynięcie na teren zamkniętego ośrodka). Do każdego stanowiska do cumowania wyposażonego w pirs przylega w tym ośrodku działka z miejscem postojowym, jest tu doprowadzona woda i prąd. Właściciele twierdzą, że ten ekskluzywny zamknięty port jachtowy stanowi jeden z największych tego typu obiektów w Polsce i Europy.